Vyletel sokol …

GS Logo

… zvyšok asi poznáte. Zámerne ho nedopíšem, bol by som veľmi nerád prorokom ďalšieho osudu našich sokolov. ME sa blížia, futbalová horúčka vrcholí v obchodoch, pohostinstvách, na internete a médiách (až na RTVS, ale o tom ďalej), tak som si dovolil napísať pár mojich postrehov pred šampionátom. Ešte pár krát sa vyspíme a je to tu.

Sokoli, sokolíci, oranjes, furia roja a tí ďalší

Celý ten chaos okolo sokolov a sokolíkov mi príde až príliš umelý. Navyše sokolíci vo mne jemne evokujú bohemizmus, tento výraz poznám hlavne z českých filmov, ale to je samozrejme subjektívne. V oficiálnom dokumente SFZ sa píše o potrebe zrozumiteľného brandu pre slovenského fanúšika. Otázne je, či vlastne slovenský fanúšik potrebuje “brand” (predávam ako som kúpil, píšem ako som prečítal – viz oficiálny dokument SFZ). Skôr mi to pripadá, že brand asi potreboval niekto iný. Je otázne koľko tento “brand” stál, aj to by možno mnohé vysvetlilo.

Nechcem však celú túto snahu znevážiť. Verím že úmysel bol dobrý a každý pokus o niečo nové by sme mali skôr podporiť ako kritizovať. Trochu však hnevá, že sokol pripomína viac tukana. A hlavne nerozumiem, prečo sa musíme za každú cenu umelo označkovať.  Nechajme to na futbalistov. V poslednom čase sme ozbíjali troch majstrov sveta, Jánošíka vo svete asi veľmi nepoznajú, ale možno ešte nejaké prekvapenie na šampionáte a svet si nás zaradí. Spomeňte si na dánsky dynamit.

Slovensko - Severné Írsko

Zdroj : Marian

Slovensko – Severné Írsko, 4.6.2016, pohľad na prázdnu VIP

Slovensko – Severné Írsko

Rozlúčte sa s našou reprezentáciou pred odletom na ME, zoberte aj deti, len za 12 €. V Česku bol vraj prípravák za stovku. Niekto asi zabudol na časy, keď chodilo na kvalifikáciu 3 000 divákov. Aspoň detské lístky mohli byť v prijateľnejších cenách. Biznis je biznis, prečo však VIP zóna zívala prázdnotou ?

Navyše sa ani nevyužili technické vymoženosti na Štadióne Antona Malatinského. Žiadne svetelné efekty, chýbali opakovačky na veľkoplošných obrazovkách. Pre 18 tisíc divákov sa to asi nevyplatilo. Prestávkový program vyplnený spomienkou na ME 1976 pobavil takisto jedine prázdnu VIP-ku, pred ktorou boli majstri európy z Belehradu nastúpení.

Mediálna prezentácia v RTVS

Čerešnička na záver. Postúpime na ME, naši chalani sa pripravujú na prvý zápas a my máme akurát mierne rozšírené športové spravodajstvo.

Myslím, že dnes našich 150 vyvolených odsúhlasilo zvýšenie koncesionárskych poplatkov za rozhlas a televíziu.  To asi nesledujú českú televíziu. Dva krát denne živé vstupy z  Tours, kde má česká reprezentácia tábor, dnes dokonca priamy prenos z otvoreného tréningu. Večer futbalové štúdio s účastníkmi strieborného šampionátu v roku 1996. Nasleduje repríza úspešných zápasov Čechov na ME.

A čo RTVS ?

Maďarský magazín, Halali a večer ? Úžasná veda. Výborne, nebudeme mať debilné deti, určite sedeli nalepené pred obrazovkou. Čo tam po tom, že máme futbalistov na ME, veď sme tam priemerne raz za 24 rokov. Tak možno nabudúce.

[TheChamp-FB-Comments]

zdroj obrázkov :

  • Slovensko – Severné Írsko: Marian