Loius Van Gaal si je istý svojim výkonom

Loius Van Gaal si je istý svojim výkonom

louis van gaalNovomenovaný tréner Manchestru United, Louis Van Gaal, verí, že si na svojom poste zatiaľ počína dobre. Podľa Holanďana hráči Unitedu už rozumejú jeho filozofii, no i tak vidí v tíme priestor pre zlepšenie. Diabli nastúpili do novej sezóny pod novým vedením s nádejou na zlepšenie svojho výkonu, ktorým minulú sezónu príliš neoslnili (skončili na siedmom mieste). Po počiatočných prehrách súčasnej sezóny sa pomaly zdalo, že veci na Old Trafforde ostávajú po starom. S príchodom septembra sa ale diabli našťastie spamätali a od polovice mesiaca si zo štyroch zápasov odniesli tri výhry. Bilancia troch výhier a dvoch prehier a remíz momentálne pasuje hráčov Unitedu na štvrté miesto tabuľky.

man utdNedávne výhry očividne posilnili aj trénera Van Gaala

Ten sa budúci pondelok posnaží so svojim tímom vybojovať tretiu výhru za sebou. Pri otázke, či sa jeho tím uberá tým správnym smerom, odhodlaný Van Gaal odpovedal: „Áno. Verím v seba a aj svojich hráčov a čo je ešte dôležitejšie je, že hráči veria vo mňa. Nemám to jednoduché, ale nie som na to sám – hráči a zamestnanci v tom takisto zohrávajú dôležitú úlohu.“ Holanďan na začiatku sezóny vyhlásil, že jeho výkon môže byť hodnotený až po prvých troch mesiacoch. S vypršanou samourčenou lehotou je teraz možné pozrieť sa späť a posúdiť, ako sa Van Gaalovi skutočne darilo. Sám kouč na svoj výkon reagoval: „Myslím si, že naša snaha už môže podliehať vonkajším hodnoteniam. Hráči rozumejú mojej filozofii a teraz pracujeme na jej predvádzaní na ihrisku. Treba len počkať a uvidieť, ako sa nám v tíme podarí nastoliť rovnováhu a zároveň aj ako sa nám bude dariť počas zbytku sezóny.“ 

Po siedmych odohraných stretnutiach sezóny má United k dispozícii takmer všetkých hráčov (zranení sú iba Lingard, Valencia, Evans a McNair). I napriek návratu Jonesa, Carricka, Younga a Smallinga do tréningu je účasť týchto hráčov v pondelkovom zápase proti WBA neistá. Porazením súpera by si Manchester pripísal na konto tretiu výhru v rade a v prípade zaváhania Southamptonu aj posun na tretiu priečku tabuľky. Podľa slov samotného trénera to ale nebude jednoduché. „Je ťažké poraziť WBA. Oni vedia hrať nielen na dlhé prihrávky, ale aj na držanie lopty. V Premier League nie je žiadny tím, ktorý by bolo ľahké poraziť. To je najväčší rozdiel medzi anglickou ligou a tými inými,“ dodal na záver Van Gaal.

Futbalové ponuky nekončia týmto víkendom a do konca roka ešte prinesú mnoho zaujímavých zápasov. Podarí sa v ňom Van Gaalovi konečne priviesť Manchester United ku stratenej sláve?