Júlový európsky stritíz

jelgava - slovan 3-0

Prvé dve predkolá poriadne preriedili menoslov účastníkov adeptov na skupinové fázy európskych pohárov. Bohužiaľ v site predkvalifikácie opäť uviazli aj slovenské rybky. Našťastie k 14 krajinám ktoré už v Európe skončili sme sa nezaradili. Zatiaľ.

Žreb bol milosrdný

Objektívne treba povedať, že sme mali veľké šťastie pri žrebe. Naše kluby boli síce väčšinou nasadené, ale aj v tom slabšom koši sa nachádzajú nepríjemní súperi. A pri žrebe tretieho predkola sme asi takisto poslúchali, pretože všetci potenciálni súperi majú ďaleko k európskej špičke a pri dobrom postavení hviezd sú priechodní.

Ako si teda počínali zatiaľ naši zástupcovia

Spartak Myjava

Myjava bola v predkole jediná nenasadená, rakúska Admira však bola určite priechodný súper. Ukázal to aj prvý zápas. Bohužiaľ odvetu Spartak nezvládol čo priznali aj hráči a tréner.  Berme to tak, že Myjava zaplatila nováčikovskú daň.

Slovan Bratislava

Tu je ťažko niečo hodnotiť. Kto videl zápasy názor si spravil, kto nevidel, stačia výsledky a vyhlásenia trénera. Veľká škoda, lebo Beitar Jeruzalem v treťom predkole je viac ako hrateľný súper.

Spartak Trnava

Omladený tím koučovaný neskúseným, ale ambicióznym Mirom Karhanom splnil úlohu. Sezónu začali bez tradičných megalomanských vyhlásení, ale s veľkým prehľadom zvládli obe predkolá. Austria Viedeň je výzva pre fanúčikov aj hráčov. Spartak môže len prekvapiť, ale rozhodne nie je bez šance na postup.

AS Trenčín

Trocha sa nám oživila minuloročná spomienka na Bukurešť. Akurát si teraz Trenčania vymenili úlohy. Priviezli si dobrý výsledok a v závere mohli šokujúco prísť o postup. Toto bolo naozaj zahrávanie sa s ohňom, reči o kvalitnom súperovi boli zavádzajúce. Naivne hrajúca Ľubľana by bola v tejto forme priechodná pre polovicu účastníkov našej ligy. Trenčín bol o dva levely lepší, väčšinu gólov súperovi darovali. Ide to asi na vrub neskúsenosti, ale aj manažment AS tento rok už príliš zariskoval. Odišli skúsení hráči a neprišla adekvátna náhrada. Možno by  bolo dobré známe slovenské príslovie o rozbitom džbáne preložiť do holandštiny. Kvalitný ofenzívny prejav by na Legiu mohol platiť, na druhej strane zástupcovia poľského majstra už iste vedia o neskúsenej obrane, neistom brankárovi a prakticky neexistujúcej lavičke náhradníkov.

zdroj obrázkov :

  • jelgava – slovan 3-0: fkjelgava.lv