Holandský biznis model po Slovensky

Martin Sevela tlacova konferencia po zápase Legia Varsava - AS Trencin

Toto je naša cesta, toto je náš biznis model. Počuli sme viac krát z úst trénera AS Trenčín aj generálneho manažéra Róberta Rybníčka. Na včerajšej tlačovej konferencii po skončení zápasu Legia Varšava – AS Trenčín to už s úst Martina Ševelu nezaznelo. Po tom, čo so slzami v očiach vysvetľoval novinárom, že proste nemal koho postaviť som presvedčený, že už ani nezaznie. Maťo Ševela nie je kúzelník,  je to mladý a výborný tréner, ktorý má samozrejme svoje ambície. A tie určite nie sú príprava hráčov pre priemerné kluby v Belgicku, alebo Turecku. Včera bolo na ňom až príliš vidieť, že pohár pretiekol. Už pred dvomi rokmi ho lanáril Slovan, nie je tajomstvom, že v zime bola na pytačkách Trnava. Maťo sa viac krát vyjadril, že v Trenčíne ešte nedokončil svoji misiu. Po včerajšku môžeme definitívne povedať, že dokončil.

Futbal áno, hráči nie, štadión nie

Tscheu La Ling si zaslúži veľkú vďaku za to, čo v Trenčíne dokázal. Vzkriesil mŕtvy futbal, AS má výborne prepracovaný mládežnícky model, za pár rokov uvidíme nových hráčov, ktorí o sebe dávajú už teraz výrazne vedieť. Zabudol však, že futbal sa hrá pre ľudí a ľudia nie sú hlúpi. Pred 20 rokmi keď Trenčín postupoval do ligy chodilo na futbal v priemere 7-8 tisíc ľudí. V čase keď ponúka AS Trenčín svojim divákom na naše pomery skutočné futbalové divadlo, nedokážu zaplniť ani jednu tribúnu polozbúraného štadióna. Ľudia naozaj nie sú hlúpi. Chcú svoj Trenčín, chcú svojich hráčov a je jedno či sú odchovanci, alebo prišelci. Ľudia, ale nechcú akúsi karanténu, kde sa hráči adaptujú na európske prostredie a za pol roka odchádzajú do druhej francúzskej ligy.  Chvíľu to plátanie dier aj fungovalo, ale v tejto sezóne už akosi ani nie sú pokusy o zalepenie očí.

Vrabce čvirikajú, že La Ling by rád svoje futbalové aktivity presunul smerom asi 50 km na západ. Do tohto konceptu akosi nezapadá výstavba nového štadióna. V Dunajskej Strede bez veľkých rečí vyhrnuli rukávy a robia. Zatiaľ čo trenčiansky štadión začína nápadne pripomínať nekonečný príbeh z Teheľného poľa.

zdroj obrázkov :

  • Martin Sevela tlacova konferencia po zápase Legia Varsava – AS Trencin: youtube.com