Arsenal porazil Chelsea a získal prvú trofej sezóny

community shield

Chelsea dostala v nedeľnom zápase pohára Community Shield studenú sprchu, keď podľahla Arsenalu 0:1. Víťaz domácej ligy Premier League tak zlyhal v obhájení svojej hrdosti a futbalovej dominancie, avšak podľa slov samotného kapitána Chelsea, Johna Terryho, by mohla práve táto prehra mohla poslúžiť ako prevencia proti zaspaniu na vavrínoch.

Kapitán Terry po zápase priznal, že atmosféra v šatni po prehre nabrala iné rozmery. Mnohí hráči si mohli uvedomiť, že obhájenie titulu nebude jednoduché a na tím ešte čaká mnoho prekážok. Prehra zároveň ukončila aj víťaznú sériu Chelsea nad Arsenalom ťahajúcu sa až 13 zápasov. Aj napriek tomu sú však hráči pochopiteľne sklamaní. Prehra proti Arsenalu sa len tak často nevidí, a o to vzácnejšia je aj na pôde štadiónu Wembley, kde sa Chelsea takisto zatiaľ darilo.

S prekĺznutím trofeje pomedzi prsty nastúpi Chelsea do začiatku novej ligy bez jedinej výhry v prípravných zápasoch. Tím modrých dokonca prehral aj proti americkému tímu New York Red Bulls (2:4). Na druhej strane, Arsenal si na konto pripísal hneď päť výhier z piatich zápasov a do sezóny nastúpi plný sebadôvery a ambícii. Podarí sa londýnskemu tímu počas nasledujúcich mesiacov ukoristiť lepšie ako minuloročné tretie miesto?

Iný uhol pohľadu

Nie všetci hráči Chelsea sa však pozerajú na veci z rovnakého uhla. Terryho obranný partner, Gary Cahill, prízvukuje, že v predsezóne ide iba o formu a nič iné. Tímy podstupujú veľkým zmenám a veľa hráčov naháňa na ihrisku minúty a kondičku. Hráči majú navyše tesne pred zápasom tréningy. V ostrých ligových zápasov pôjde podľa Cahilla o niečo iné a Chelsea bude plne pripravená nastúpiť do ligového biznisu.

Premenená šanca Arsenalu

Autorom víťazného gólu Arsenalu sa stal v 24. minúte Alex Oxlade-Chamberlain. Arsenal mal v tomto inak trochu šťastia, pretože druhý polčas už dominovala Chelsea a tím sa dostal vlastne iba do jednej šance. Bez ohľadu na počet príležitostí je ale dôležitý počet premenených šancí. Tu sa jednoznačne viacej darilo práve Arsenalu.

Zaujímavosťou stretnutia bola skutočnosť, že Chelsea po prvýkrát čelila svojmu bývalému gólmanovi Petrovi Čechovi. Ten potvrdil svoju dobrú formu a neprepustil za chrbát ani jedinú strelu Chelsea.

Záverom

Na čoskoré výsledky Premier League sa viažu aj výsledky superligy (dostupné aj na bet365). Domáca liga začne už tento víkend 8. augusta a bude pokračovať ďalšími stretnutiami o deň neskôr a následne 15. augusta. Začiatok ligy je ako vždy napínaný – nikto totiž nevie, ktorému tímu sa bude počas nasledujúcej sezóny dariť najlepšie a komu zase nevyšla letná príprava.